X
تبليغات

تصویر ثابت

هارد سرور
loading...
YourAds Here YourAds Here

بیگ بلاگستان

بازدید : 11
پنجشنبه 15 تير 1402 زمان : 12:09

هارد سرور

همان هارد ديسکي است که درون سرور نصب مي شود. اين هارد ديسک فضايي براي ذخيره سازي اطلاعات دارد که در سرور محافظت آن از اهميت بالايي دارد. هارد ها در انواع مختلفي از قبيل ابعاد و کارد هاي مختلفي توسط توليد کنندگان زيادي آماده سازي و روانه بازار فروش شده است. هارد سرور HP از ديگر تجهيزاتي بوده که شرکت HP آن را به توليد رسانده است.

انواع هارد HP از نظر تکنولوژي

هارد ديسک ها در انواع مختلفي به توليد رسيده و وارد بازار شده است برخي طراحي ظاهري متفاوتي دارند و بعضي ديگر از نظر ظاهري مشابه يکديگر هستند. انواع هارد ها را مي توان از نظر قابليت هاي آن نيز تقسيم بندي کرد براي مثال هات پلاگ بودن و نون هات پلاگ بودن تقسيم بندي کرد که در هنگامي که هارد قابليت هات پلاگ دارد يعني شما مي توانيد بدون نياز به قطع برق يا به اصلاح خاموش کردن سرور آن هارد را از دستگاه خارج کنيد.

هارد سرور NVMe

هارد NVMe درون اسلات PCIE قرار مي گيرد و بدون نياز به کابل فقط با قرار گيري در درگاه اين ارتباط برقرار مي شود. تعداد محدودي از اين نوع هارد ها را مي توان در يک سرور استفاده کرد. اين نوع هارد را ميتوان در کانفيگ کنار يکديگر قرار داد اما تمامي اين موارد بستگي به اين دارد که نوع ريد بندي چگونه باشد.

هارد سرور hdd

اغلب بيشتر هارد ديسک ها را در بازار با اسم هارد HDD مي شناسند. سرعت چرخش ديسک در اين نوع هارد ديسک ها متفاوت بوده نظير: 5400,7200,10000,15000 است که براي نشان دادن دور چرخش بر دقيقه آن از نماد RPM استفاده مي کنند. جالب است بدانيد هر چه عدد RPM بيشتر باشد زمان تاخير در چرخش و زمان دسترسي کمتر مي شود. همانطور که در بالا اشاره کرده ايم سريع ترين هارد ديسک هاي موجود در بازار فروش با سرعت 15k است.

هارد سرور SSD

هارد هاي SSD طول عمر بسيار زيادي تري نسبت به هارد هاي sata دارند که مي توان دلايل آن را نداشتن هد و يا قطعات متحرک دانست جالب است بدانيد اين هارد ها داده و اطلاعات را بر روي حافظه فلش ذخيره سازي مي کنند. اغلب هارد هاي ssd ظرفيت هاي بين 120 گيگابايت تا 2 ترابايت را پشتيباني مي کند. با توجه به توضيحات بالا و آشنايي با قابليت هاي هارد SSD بايد گفت که قيمت آن ها نسبت به هارد ديسک هاي ساتا 2 الي 4 برابر است.

براي کسب اطلاعات بيشتر در زمينه هارد ssd و hdd مي توانيد مقاله ي تفاوت هارد

هارد SAS مخفف شده Serial Attached Scsi است که داراي 3 حالت از سرعت انتقال داده است اين سه نوع را مي توان از قبيل 3، 6 و 12 گيگ باشد. شايد در مطالعه هاي بيشتر کلمه ي RPM را مشاهده کرده باشيد. که نمادي براي نشان دادن سرعت چرخش دور بر دقيقه است اين سرعت چرخ را مي توان 7.2K, 10K, 15K اينگونه نمايش داد که شما مي توانيد براي اين اطلاعات را بر روي هارد مشاهده کنيد. اين سرعت در مقايسه با هارد SATA که 5200, 7200 RPM از سرعت چرخش بالا تري برخوردار است. اين هارد ديسک ها در دو مدل LFF و SFF در بازار وجود دارد.

هارد سرور SATA

همانطور که در بالا به آن اشاره کرده ايم داراي سرعت چرخش 5400 و 7200 RPM است که از ظرفيت بالايي برخوردار است اما قيمت آن نسبت به ظرفيت تعيين شده بسيار پايين است. در کنار آن مي توان گفت که اين هارد ديسک ها نه تنها سرعت چرخ ديسک پايين تري دارند بلکه سرعت انتقال اطلاعات آنها نسبت به هارد هاي SAS , SSD کمتر است.

انواع هارد سرور HP از نظر ابعاد

هارد سرور HP SFF: به هارد ديسک هايي گفته مي شود که داراي ابعاد 2.5 اينچ بوده و همانطور که حدسش را ميزنيد ابعاد آن نسبت به هارد ديسک هاي lff کوچک تر بوده و در نتيجه فضايي کمتري را در سرور براي خود اختصاص ميدهد هر چند که به اين دليل مي توان از هارد هاي زياد تري در سرور استفاده کرد. از زاويه ديگر بايد گفت اسم مخفف شده sff در اصل small form factor است که مي تواند نشانگر خوبي براي در ذهن ماندن آن که اين هارد ابعاد کوچکي دارد بماند. اين نوع هارد ها نسبت به هارد ديسک هاي lff از سرعت بالاتري برخوردار هستند به نوعي که بهترين هارد ديسک هاي lff تا 7200 دور در دقيقه سرعت دارند اما هارد ديسک هاي sff بيشترين سرعت آنها تا کنون به 15000 دور در دقيقه مي رسد. يکي از دلايل هاي سرعت بالاي اين نوع هارد ديسک ها را مي توان به ابعاد کوچک آن اشاره کرد.

هارد سرور HP LFF: اين نوع هارد ديسک ها در سايز 3.5 طراحي و به توليد رسيده اند. با قرار دادن هارد ديسک هاي lff و sff مي توانيد شاهد اين باشيد که ابعاد يعني اين هارد ها هم از نظر طول و هم از نظر عرض با يک ديگر تفاوت دارند. در شرايطي که شما نياز داريد که از هاردهاي lff در شاسي که مختص به هارد هاي sff است استفاده کنيد بايد گفت نياز به تعبيه باکس مختص به هارد هاي lff داريد تا بتوانيد از اين هارد ديسک ها در بهترين حالت استفاده نماييد. در مقايسه با هارد ديسک هاي sff اين هارد ها اغلب از ظرفيت هاي بالاتري برخوردار هستند.

خريد هارد سرور HP

خريد هارد سرور HP يکي از مبحث هاي مهمي است که بايد به آن توجه لازم را داشته باشيد. هارد ديسک ها از لوازم مهم و کاربردي سرور ها هستند چرا که اطلاعات مهمي را در خود ذخيره سازي مي کنند. هارد ديسک ها داراي ظرفيت ها، سرعت انتقال و سرعت چرخش متفاوتي هستند که شما مي توانيد بنا به نياز خود هارد مورد نظر را خريداري کنيد. توجه داشته بايد شما بايد با برنامه هارد خود را انتخاب کنيد که تصميم داريد ريد بندي سرور خود را چگونه انجام دهيد، چرا که ريد بندي شما تاثير مستقيمي بر انتخاب هارد شما دارد.

ليست قيمت هارد سرور HP

ليست قيمت هارد سرور HP يکي ديگر از مواردي است که در حين خريد به آن دقت بيشتري مي شود. قيمت هارد سرور به عوامل زيادي بستگي دارد که به اختصار شرح مي دهيم. يکي از قابليت هاي هارد ديسک را مي توان lff و sff بودن آن ناميد از ديگر ويژگي ها سرعت انتقال و سرعت چرخش بالاي آن را مي توان نام برد که با تنوع بالايي در بازار فروش موجود است اين تنوع هارد سبب تفاوت قيمت بس شماري مي شود چرا که توانايي پاسخ گويي به همه متقاضيان خود را داشته باشد. براي استعلام قيمت با شرکت تجهيز شبکه فيدار تماس حاصل نماييد

منبع: https://tshfidar.com/product-category/server-hard/

END:رم سرورTAGS:START

رم سرور

رم سرور hp را در نگاه اول مي توانيم حافظه موقت بخوانيم اما با پيشرفت روز افزون فناوري و تکنولوژي مي توان رم هاي را در اختيار داشت که از نوع حافظه هاي پايدار باشند. جالب است بدانيد رم ها نيز داراي نسل توليد مختلفي هستند که در نظر سرعت و زمان انتقال داده با يک ديگر تفاوت چشمگيري دارند.

زماني که يک سرور را خريداري کرده ايد، به طور حتم به قطعات جانبي براي ارتقا آن نيازمنديد. يکي از آن قطعات، رم است. رم سرور hp محلي براي نگه داشتن اطلاعات و داده هاي سرور مي باشد. رم هاي سرور انواع مختلفي دارند اما مهمترين نکته در خريد رم سرور hp، توجه به سازگاري آن با نسل هاي مختلف سرورهاست.

اگر شما هم سرور قصد خريد رم سرور hp داريد، در ادامه با ما همراه باشيد.

انواع رم سرور hp G9

بسياري از رم هاي سرور با G9 سازگاري دارند. از بهترين رم هاي G9 موجود در بازار مي توان به موارد زير اشاره کرد:

 1. رم سرور hp 16GB 2400

اين رم داراي ظرفيت 16 گيگابايت با تکنولوژي DDR4 مي باشد. اين نوع رم ها نسبت به نسل هاي قبلي خود يعني DDR3 و DDR2 سرعت بالا و انتقال بهتر داده ها را به همراه دارند. نوع سيگنال پردازشي رم Registered است که کوچک ترين مزيت آن تقويت سيگنال ها و همگام سازي آن ها است. سرعت فرکانس اين رم 2400 مگاهرتز است که يک سرعت فوق العاده براي کاربران محسوب مي شود. اين رم از نوع کم مصرف هاست و ولتاژ مصرفي آن 1.2 ولت مي باشد.

 1. رم سرور hp 32GB 2133

مانند رم سرور hp قبلي از تکنولوژي DDR4 بهره مي برد و داراي 32 گيگابايت ظرفيت است. اين نوع رم ها از امکان Smart memory استفاده مي کند که مي توان از اين سري در سرورهاي نوع ProLiant نيز بهره برد. رم سرور hp 32 GB 2133 از تکنولوژي DDR4 بهره مي برد که سرعت انتقال بالاتري دارد. سرعت فرکانس 2133 مگاهرتز است که ميزان حداکثري در سرعت را دارد.

از پيکربندي ECC براي تشخيص و اصلاح خطا بهره برده و با طرح استاندارد DIMM، 288 پين دارد که با سيستم هايي که از حافظه DIMM DDR4 استفاده مي کنند، سازگاري دارد.

 1. رم سرور hp 64 GB 2400

اين رم سرور hp با 64 گيگابايت ظرفيت حافظه و فرم فاکتور LRDIMM در دسترس است. سرعت فرکانس اين رم 2400 مگاهرتز مي باشد و از تکنولوژي DDR4 بهره مند است. با پردازنده هاي Intel xeon E5-2600 v1 ,v2 سازگاري دارد. اين رم در مقايسه با رم قبلي، عملکرد بالاتري دارد. 23% توان بيشتري نسبت به 2133 دارد، تا 33% بهبود عملکرد حافظه در آن مشاهده مي شود و حداکثر ظرفيت حافظه را تا 100% بالا برده است.

خريد رم سرور hp64 گيگابايت 2400، به افرادي که کارهاي سنگين انجام مي دهند، پيشنهاد مي شود.

 1. رم سرور hp 32 GB 2400

اين رم داراي 32 گيگابايت حافظه و از نوع رم هاي DDR4 است. سرعت فرکانس آن 2400 مگاهرتز و از پيکربندي ECC استفاده مي کند. ECC براي تشخيص و اصاح خطا به کار مي رود. اين رم از نوع Smart memory است که توسط شرکت HPE تست و عرضه شده است. رم 16 GB 2400 با سرورهاي نسل 9 و 10 HP سازگاري دارد.

c5_jb75.jpg

انواع رم سرور hp

 • انواع رم سرور hp از نظر نسل توليد مي توان گفت به ddr، ddr2، ddr3 و ddr4 تقسيم بندي مي شوند.
 • انواع رم سرور hp از نظر فرکانس ها را مي توان گفت: 1066، 1333، 1866، 1600، 2133، 2400، 2666 و 2933 هستند که کاربرد آن ها و همخواني آنها با پردازنده را در زير شرح مي دهيم.
 • انواع رم سرور hp از نظر حجم به ترتيب: 4GB، 8GB، 16GB، 32GB، 64GB، 128GB، 256GB هستند که در زير با اينکه در چه سرور هايي کاربرد دارند مي پردازيم.
 • انواع رم سرور HP از نظر مدل آنها عبارتند از: DIMM، LRDIMM، RDIMM، UDIMM، HDIMM، NVDIMM، Persistent Memory که هر کدوم در نوع خود خارق العاده هستند.

چه رم هاي مناسب با سرور شما است؟

 • سرور DL360/DL380 G8 اغلب از ظرفيت هاي 16GB و 32GB استفاده مي کنند و فرکانس هاي آن ها طبق فرکانس هاي معرفي شده در بالا از 1066 تا 1866 را مي توانند پشتيباني کنند. نا گفته نماند که اين رم ها از نوع DDR3 هستند.
 • سرور DL360/DL380 G9 نيز از ظرفيت هاي 16GB و 32GB استفاده مي کند و فرکانس هاي رم هاي اين سرور 2133 و 2400 هستند و اين نوع سرور ها رم هاي DDR4 پشتيباني مي کنند.
 • سرور DL360/DL380 G10 رم هايي با ظرفيت هاي 64GB، 128GB و 256GB را پشتيباني مي کند. از طرفي ديگر بايد گفت فرکانس هاي اين رم ها تا 2666 و 2933 مي رسد که اعداد قابل ملاحظه اي است. اين نوع سرور ها از رم هاي DDR4 پشتيباني مي کنند.

سازگاري رم با cpu

پردازنده با توجه به رم انتخاب شده مانند cpu سرور، ميتواند سرعت پردازش خود را بالا ببرد در نتيجه رم را مي توان نيرويي کمکي دانست تا عمليات محاسبات به نحوه احسنت اعمال شود.

 • پردازنده هاي سرور نسل 8 و 9 را مي توان گفت Intel Xeon 2600 تا Intel Xeon 2699 و رم هايي از فرکانس 1066 تا 2400 است.
 • پردازنده هاي نسل 10 طلايي از قبيل: Intel Xeon Scalable Gold 6200 و Intel Xeon Scalable Gold 5200 و Intel Xeon Scalable Platinum 8100 و Intel Xeon Scalable Platinum 8200 وIntel Xeon Scalable Silver 4200 و Intel Xeon Scalable Bronze 3100 و Intel Xeon Scalable Bronze 3200 هستند که از رم هاي DDR4 پشتيباني مي کند و از طرفي ديگر بنا به انتخاب از سري پردازنده هاي ذکر شده مي تواند رم با فرکانس هاي 2400، 2666 و 2933 را در کانفيگ سرور HP بکار برد.

منبع: https://tshfidar.com/product-category/server-ram/

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : -1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • بک لینک
 • صندلی ماساژور
 • تاتو رژ لب
 • ناصر رسولی
 • تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون
 • اسپاد
 • خريد کيس پاورو هارد
 • قيمت لپ تاپ لنوو
 • خريد کيس پاورو هارد
 • قيمت لپ تاپ لنوو
 • خريد ام پي جي
 • خريد ام پي جي
 • پرورش بلدرچین
 • ربات اينستاگرام رايگان
 • top bitcoin miner
 • پنداريم
 • مانتو عمده
 • نرم افزار سي آر ام - CRM
 • نرم افزار سي آر ام - CRM
 • موسسه مهاجرتی
 • تعمير يخچال ال جي در اصفهان
 • آموزش تخصصي سئو سايت
 • موسسه حقوقی
 • تعمير تلويزيون سامسونگ در اصفهان
 • نرده بالکن
 • شيائومي اقساط
 • END
 • امکانات سامانه پیامک
 • امکانات سامانه پیامک
 • دانلود سريال
 • خريد اکانت اسپاتيفاي
 • سایبان برقی
 • دوره ي آموزش کاتلين
 • کيفيت تونر و شارژ کارتريج
 • سئو کار حرفه اي
 • آموزش ساخت اپليکيشن ديجيکالا
 • آموزش برنامه نويسي آنلاين
 • کتاب Touchstone
 • صمد وليزاده هيپنوتيزم
 • جي پي اس خودرو
 • تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل
 • مکان ياب
 • https://bestpo.ir
 • بازارایابی پیامکی چیست؟
 • خريد استون
 • صمد ولیزاده
 • بیوگرافی صمد ولیزاده
 • شرکت طراحي ويلا
 • خريد استون
 • بام ساز مجري سقف شيرواني
 • باغ ايراني
 • تهران گاردن
 • صنعت گستر سامان
 • https://kartvisitirani.ir/
 • فروشگاه اينترنتي شهر تلويزيون
 • سيلک فکتوري
 • شرکت اتيه انرژي تلاش
 • بيسکوتي کيک
 • قفسه فروشگاهي
 • اقامت قبرس شمالی
 • راشا مگنت
 • لیست قیمت تیاندی
 • طراحی سایت اصفهان
 • انواع دوچرخه جاینت
 • خرید ویلا در سهیلیه کرج
 • قیمت نهال گلدانی
 • فروشگاه اينترنتي تاپ فروش
 • خرید ویلا در سهیلیه کرج
 • سایت دانلود فیلم
 • دوربین مدار بسته هایک ویژن
 • دانلود رمان ایرانی
 • لیست قیمت دوربین تیاندی
 • لیست قیمت دوربین تیاندی
 • موبو ارز
 • طراحي سايت
 • خودروبر امید
 • باغ استور
 • moonzia
 • فروشگاه کتونی
 • ویزای استارتاپ کانادا
 • کلینیک لیزر موهای زائد
 • اقامت قبرس شمالی
 • کفش بلور
 • کفش بلور
 • راهنمای خرید کفش کوهنوردی
 • stories for kids
 • stories for kids
 • free short bedtime stories for kids
 • moral stories for kids
 • شرکت گلچین
 • کار در قبرس شمالی
 • درب ضد سرقت
 • facebook smm panel
 • little Mermaid story for kids
 • کیف و کوله پشتی شیائومی
 • خرید اکانت v2ray
 • پیستوله بادی
 • خرید اشتراک v2rayng
 • telegram smm panel
 • استند فلزی فروشگاهی
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 234
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 59
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 40
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 134
 • بازدید ماه : 962
 • بازدید سال : 3948
 • بازدید کلی : 6835
 • کدهای اختصاصی